“UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı ve Sivas Ulaş Dernekler Federasyonu (SUDEF) Başkanı Erol Bulut, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız´ı ziyaret etti. 15 Temmuz 2016´da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe kalkışmasına ilişkin “Unutmayacağız, unutturmayacağız” değerlendirmesine bulunan hemşehrimiz Bulut, platform olarak 15 Temmuz´un yıl dönümünde yapacakları etkinliklere ilişkin bilgiler verdi. 15 Temmuz gecesi vatanı için canını feda eden şehitlerimizin mezarlarında Kur´an-ı Kerim okuyacaklarını ifade eden Bulut, “15 Temmuz´da göğsümüzdeki imandan başka hiçbir şeyimiz yoktu. Allah korkuyu hepimizden almıştı. Allah şahit şehitlik arzusuyla yanmıştı gönüller. Şunu söylemek istiyorum vatandaşlarımıza. Şehitlere hiç üzülmeyin. Benim bir oğlum, bir kızım var. Birimiz şehit olsak ben sevinirim. Niye? Şehitlerin 70 kişiye şefaati var. O gün ölse idim şehit olacaktım. İnşallah şehit oluruz” dedi.
Tarih: 9.7.2018 19:53:00/ 3305okunma / 0yorum

GAZETE ŞEHİR /ÖZEL HABER

15 Temmuz gecesi hainlere karşı verdiği mücadele ile darbenin bastırılmasında önemli rol oynayan 15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı ve Sivas Ulaş Dernekler Federasyonu (SUDEF) Başkanı Erol Bulut, gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız ile görüşen Bulut, 15 Temmuz´un önemi hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Hain kalkışmanın ikinci yıl dönümüne gelindiğini  hatırlatan Bulut, 15 Temmuz Gaziler Platformu olarak yapacakları etkinliklere ilişkin bilgiler verdi.

15 TEMMUZ RUHUNUN KORUNMASI LAZIM

15 Temmuz´un Türkiye açısından bir milat olduğunu ifade eden Bulut, “15 Temmuz bu milletin makus talinin değişmesidir. 15 Temmuz tarihinde yaşadığımız bu darbe girişimine karşı  milletimizde olan bu diriliş harekatının, bu ruhun korunması lazım. Mevla´m bize bir şehitlik nasip etmeyince bunun korunması için de  gazilerimizle ve şehit yakınlarımızda bir araya geldik ve 15 Temmuz Gaziler Platformu adı ile bir platform kurduk” dedi.

/resimler/2018-7/9/1924069242851.jpg

BÜYÜK KATILIMLI KONFERANSLAR VERİYORUZ

Platformun amacının o günkü 15 Temmuz ruhunun canlı tutulması olduğunu dile getiren Bulut, “Bunu sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çocuklarımıza hem ilim hem de irfan konularında büyük katılımlı konferanslar veriyoruz. Bu konferanslarımızı önce ortaokul ve lise düzeyinde başlatmıştık ama şimdi elhamdülillah Sayın İsmet Yılmaz´ın da desteğiyle üniversite düzeyine çıkardık. İlim ve irfandan kastımız şu: Biz 1000 yıllık bir devletiz. Yaşamışız ama unutmuşuz tekrar canlandırmaya çalışıyoruz. İrfan bölümü eksik olursa ilim de bir şeye yaramıyor. İrfan da imanı sarmalayan kuşatan bir zırhtır. Bunu sağlamaya çalışıyoruz.  Nedir bunlar? Allah´ın Resulü, en büyük rehberimiz,  ‘Size 2 miras bırakıyorum. Biri Kur´an, diğeri de sünnet´ diyor ama biz maalesef 100 yıldır bunları unutmuştuk. Allah´a şükür yeniden diriliş oldu. Peygamberimizin hayatını da 15 Temmuz´dan sonra seçmeli ders olarak ilk defa müfredata koyduk. Hükümetimize buradan şükranlarımı sunuyorum. Konferanslarımızda bu konulara da biz giriyoruz” dedi.

/resimler/2018-7/9/1924256587045.jpg

VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR

 Konferanslarda öğretmen ve velilere de telkinlerde bulunduklarının altını çizen Bulut, “Öğretmenlerimize ‘Sizler model insanlarsınız´ diyoruz. İmam-ı Azam´ın bal kıssasını sık sık anlatıyoruz. Velilerimizi de karşımıza alıyoruz. ‘Kıymetli velilerimiz, sizler yapmadığınız şeyleri çocuklarınıza yaptıramazsınız´ diyoruz. Bunu yıllar yılı öğretmenlerimiz bizde denedi. Hiçbir başarı olmadı. Öğretmenlerin bir şeyin zararlarını söylerken kendisinin de yapmadığını göstermesi lazım. Din konusu çok hassas. Vatan sevgisi imandandır diyoruz. Din; Allah ile kalple beraber olursa mutmain oluyor. Bunun da sırları var. Ölümden sonra bir hayat var. Orada buradaki yaşantımıza göre bir hayat var. Ya cennete gideceğiz ya da cehenneme gideceğiz. Gençlerimizi bizden daha hayırlı yetiştirmeliyiz. Allah bize 15 Temmuz´da bir lütufta bulundu. Allah; o gün kendi tanklarımızla, toplarımızla bizi yok etmeye çalışan Amerika´nın güdümündeki hainlere korku verdi, bizden de korkuyu aldı. Elhamdülillah bu zafer Allah´ındır. Bize altın tepside bir lütufta bulundu. Bu lütfu biz değerlendiremezsek öbür tarafta bunun büyük vebali var. Bunun bütün toplumumuzda vebali var” ifadelerini kullandı.

HERKES GÖZÜNÜ AÇMIŞ TÜRKİYE´YE BAKIYOR

15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı Bulut, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Biz sadece bu ülkeyi temsil etmiyoruz. Bütün İslam ülkelerinin umuduyuz. Herkes gözünü açmış Türkiye´ye bakıyor. Allah; ‘İnananlarla beraberim´ buyuruyor ama inanırken de yaşaması koşulu var, laf olsun diye değil. İnşallah inancımızı uygulamalarımızla tam yerine oturtacağız ki Allah o zaman yardım etsin. Bunu biz geçmişte görmüştük. Bedir´de azınlıklar çoğunlukları yenmiştir. Uhud´da zırh olarak korumuştur Allah. Hendek´te göstermiştir. Dün Çanakkale´de göstermiştir.  Kurtuluş Savaşı´nda iman gücüyle bütün yedi düveli ülkemizden temizlemişizdir. Gelelim 15 Temmuz´a. 15 Temmuz´da göğsümüzdeki imandan başka hiçbir şeyimiz yoktu. Allah korkuyu hepimizden almıştı. Allah şahit şehitlik arzusuyla yanmıştı gönüller. Şunu söylemek istiyorum vatandaşlarımıza. Şehitlere hiç üzülmeyin. Benim bir oğlum, bir kızım var. Birimiz şehit olsak ben sevinirim. Niye? Şehitlerin 70 kişiye şefaati var. O gün ölse idim şehit olacaktım. İnşallah şehit oluruz.”

/resimler/2018-7/9/1925343932094.jpg

TERÖR HARİÇ BİRBİRİMİZİ KOŞULSUZ SEVECEĞİZ

15 Temmuz´un ikinci yıl dönümünde yapacakları etkinliklere ilişkin de konuşan Bulut, “Sayın Başkomutanımızın deyimi ile 15 Temmuz´u unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu ruhu temsil edeceğiz. 15 Temmuz´da 3-4 gün boyunca o günü yaşayacağız. O gün ne olduğunu, neler yaşadıklarımızı hatırlayacağız. Anıtlara gideceğiz, Kur´an-ı Kerim´imizi okuyacağız. Şehitlerimizin ruhu için okuyacağız. Onları rahmetle anacağız. Aslında biz onlardan himmet bekleyeceğiz. Çünkü bizlerin onların desteğine ihtiyacı var. O bilinçle yaklaşacağız. Çocuklarımızı da bu ruhla yetiştireceğiz. Bazıları, ‘Bu şartlarda askere gidilir mi?´ derken ‘Ben vatanım için askere gideceğim´ diyen çocuklarımızın sayısını artıracağız? Arkamızdan 40 kişi Allah rızası için iyi derse ‘Ben de iyi derim´ diyor Allah. İşte Allah´ın iyi dedirttiği kullardan olabilmek için terör hariç birbirimizi koşulsuz seveceğiz. Teröre de kırmızı çizgilerimizi koyacağız. Terör sevicilerini sevmeyeceğiz. Çünkü Müslümanın bir duruşu olmalı.  Müslüman rızayı arıyorsa Allah´ın emirlerinde arayacak, Allah´ın katında arayacak. Allah´ın katında rıza varsa Allah sevdiği kulunu sevdiriyor zaten. Biz konferanslara gittiğimiz zaman bazı sosyete ablalarımız biraz çekimser kalıyor ama dinledikçe, yavaş yavaş ısındıkça anlıyorlar ki gerçekleri söylüyoruz ve kendileri de gruba katılmak istiyorlar. Dolayısıyla bu ruhu yaşatacağız” diye konuştu.

VATANI OLMAYANIN NAMUSU DA OLMAZ

Vatan için canını feda eden tüm şehitlere Allah´tan rahmet, gazilere de acil şifalar dileyen Bulut, “Bu 15 Temmuz dirilişinin üstüne yeni sistem de bir şahlanış olacak. Bunu diliyoruz ve bekliyoruz. İslam´ın ikinci  bir kalkınma dönemi inşallah başlayacaktır. Bir de şunu söyleyeyim: Bu bir savaştır. Savaşta geri durmak olmaz. Gerekirse biraz iktisadi olarak da tasarruf edeceğiz. Canımız da yansa vatanımızın değerini bileceğiz. Bizim en kıymetli değerimiz vatandır. Vatanı olmayana ne petrol ne dolar lazım. Allah korusun vatanı olmayanın namusu da olmaz. Çoluk çocuğu da olmaz. İşte Suriye, Libya. Dolayısıyla kaybetmeden değerini bileceğiz. Vatanımızın değerini bileceğiz ki hep önde gidelim. Alparslan dedemiz, 1071´de Malazgirt´te ‘Ben bu kefeni giydim, zafer Allah´ındır´ diyordu.   Bu zaferler Allah´ındır ama  zaferi Allah, Allah´ın olarak bilenlere veriyor. Biz böyle yetişeceğiz, böyle yürüyeceğiz. Ölüme yürürsek ölüm bizden korkar. Ölümden korkarsak ölüm bizi yakalar bir çukurda boğar, leşimizi atarlar. Bizim leşimiz değil de naaşımız göklere çıksın istiyorsak çalışacağız. 15 Temmuz diriliş destanının hayırlı olmasını diliyorum. Allah bir daha bu necip milletimize 15 Temmuz´lar göstermesin,  şehitliği vatanımızı büyütürken bizlere de nasip etsin” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız ise günün anısına Platform Başkanı Bulut´a filografi sanatıyla el işlemeli olarak yapılan Türk bayrağı tablosu hediye etti.

 

 
Kaynak: Gazete Şehir

Anahtar Kelimeler: UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dürbünle bakarken bulduğu kayıp koyunları, sahibine teslim etti
Dürbünle bakarken bulduğu kayıp koyunları, sahibine teslim etti
SİVAS´ta yaşayan çiftçi Kazım Ertümen (60) dürbünüyle çevreye bakarken dağlık alanda fark ettiği kayıp 14 koyunu, sahibine teslim etti.
HALKIN GÖZÜ TERAZİDİR
HALKIN GÖZÜ TERAZİDİR
Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında konuşan AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´ın 24 Haziran Seçimleri sonucundaki oy kaybını belediye ve teşkilatlara yüklemesi kamuoyunda ciddi tepkilere yol açtı. Bakan Yılmaz, o konuşmasında; “Biz mesajı aldık. Bu mesaj nedir? Değişim. Nerede? Teşkilatta değişim. Nerede? Belediye başkanlığında değişim. Nerede? Milletvekilliğinde değişim. Milletvekillerimizin yarıdan çoğu değişti. Demek ki önümüzdeki dönemde de yine değişime devam etmemiz lazım” ifadelerini kullandı. Konuya ilişkin Gazete Şehir´e özel değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Siyasetçi kırk düşünüp bir konuşmalı. Ağızdan çıkana kadar söz sizin esirinizdir ama ağızdan çıktıktan sonra siz sözün esiri olursunuz. Bu bakımdan siyasetçilerin konuşmalarını planlarken bunu hesaba katması gerekir. Cümleleri, kelimeleri itinalı bir şekilde seçmesi gerekir. Aksi halde kullandığınız bazı talihsiz kelimeler toplumda farklı yansımalara vesile olur. Yine Sayın Bakanımızın güzel bir sözü vardır. Halkın gözü terazidir. Halk her şeyi en iyi şekilde değerlendirir” dedi. Sivas´a önemli yatırımlar yaptıklarını dile getiren Aydın, “Şehrin temel sorunlarının neredeyse tamamını bertaraf ettik. Artık Sivas´ta hava kirliliği, su kesintileri, altyapı sorunları konuşulmuyor. Sivas´ın kanalizasyonları çevreyi kirletmiyor. Sivas´ın çöpleri vahşi depolanmıyor, düzenli çöp depolama alanımız var. Sivas´ta kaldırımları, yolları Avrupa standartlarının üzerinde diyeceğimiz düzeye getirdik. Allah´a çok şükür kendimizden eminiz, yaptıklarımızdan eminiz. Biz halkımızı seviyoruz, biz ülkemizi seviyoruz” diye konuştu.
Yıldız Ailesinin Acı Günü
Yıldız Ailesinin Acı Günü
Sivas Mevlana Mahallesinde ikamet eden İsmet Yıldız, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.
Sivas´ta şehitlik ziyareti
Sivas´ta şehitlik ziyareti
Sivas´ta, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla il protokolünce şehitlik ziyaretinde bulunuldu. Darbe girişiminde şehit olan 4´üncü Sınıf Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin´in (47) yakınları, mezar başında gözyaşı döktü.
Sivaslılar demokrasi nöbetinde buluştu
Sivaslılar demokrasi nöbetinde buluştu
FETÖ terör örgütünün 2 yıl önce düzenlediği darbe girişiminin 2´nci yılı nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Sivas´ta da geniş katılımlı programlar gerçekleştirildi.
52 suç dosyası bulunan gaspçı tutuklandı
52 suç dosyası bulunan gaspçı tutuklandı
SİVAS ile Yozgat´ta 2 kişinin parasını gasp ettiği öne sürülen ve 52 suçtan dosyası bulunan İ.Y., Kırıkkale´nin Balışeyh ilçesinde yakalanarak, Sivas´a getirildi. İ.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Akademisyen, genç yaşta hayatını kaybetti
Akademisyen, genç yaşta hayatını kaybetti
Geçirdiği operasyon sırasında hayatını kaybeden Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Arzu Koçaslan Vurur (38) için dekanlık önünde tören düzenlendi. Akademisyenin genç yaşta hayatını kaybetmesi büyük üzüntüye neden oldu.
TÜDEMSAŞ, Sivas için büyük öneme sahip
TÜDEMSAŞ, Sivas için büyük öneme sahip
Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) projesinin üçüncü toplantısında konuşan TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu, “TÜDEMSAŞ her zaman kendini geliştiren, ülkemiz ve Sivas´ımız için büyük bir öneme sahip, köklü bir kuruluştur” dedi.
“Darbe heveslileri kahrolsun”
“Darbe heveslileri kahrolsun”
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Allah, vatanımıza bir daha böyle bir acıyı yaşatmasın, topraklarımızda böylesine akıl almaz türde kanlı hain tuzaklara fırsat vermesin. Kahrolsun darbe heveslileri, yaşasın demokrasi ve özgürlükler” dedi.
Tehlikeli yolculuk!
Tehlikeli yolculuk!
Elektrikli motosikletin sürücüsü, çocuğunu kucağına alıp, eşini de aracın arka bölümüne oturtarak, tehlikeye aldırış etmeden yolculuk yaptı.
İki aile arasında kavga çıktı: 7 yaralı
İki aile arasında kavga çıktı: 7 yaralı
Aralarında husumet bulunan iki aile arasında çıkan kavgada 7 kişi yaralandı.
15 Temmuz´u Şehitler Meydanı´nda işlediler
15 Temmuz´u Şehitler Meydanı´nda işlediler
Kuran kursu öğrencileri, darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde 15 Temmuz Şehitler Meydanı´nda şehitlerimiz için dua edip yazdıkları şiirleri okudu.
Ankara´da Sivas rüzgarı esecek
Ankara´da Sivas rüzgarı esecek
Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu (ASİDEF) tarafından bu yıl 4´üncüsü gerçekleştirilecek “Başkent´te Sivas Günleri” etkinliği öncesi istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan ASİDEF Genel Başkanı Muammer Timurkaynak, “Bu yıl 13-16 Eylül tarihleri arasında 4´üncüsünü yapacağımız ‘Başkent´te Sivas Günleri´ etkinliğimizin Sivas´ımızın ve ülkemizin dünyaya tanıtımına katkı sağlamasını temenni ediyorum” dedi.
TIR ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı
TIR ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı
SİVAS´ta, otomobil ile TIR´ın çarpıştığı kazada 6 kişi yaralandı.
Sivas´ta TIR alt geçitte sıkıştı
Sivas´ta TIR alt geçitte sıkıştı
SİVAS´ta alt geçide sıkışan hurda yüklü TIR, alt geçide hasar verdi. TIR ayrıca bir süre trafiğin aksamasına neden oldu.
Sivas´ta TIR alt geçitte sıkıştı
Sivas´ta TIR alt geçitte sıkıştı
SİVAS´ta alt geçide sıkışan hurda yüklü TIR, alt geçide hasar verdi. TIR ayrıca bir süre trafiğin aksamasına neden oldu.
Oran´dan Sivas´a 5 Milyonluk Yatırım
Oran´dan Sivas´a 5 Milyonluk Yatırım
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı´ndan Sivas´a 5 Milyonluk yatırım.
TSO, YÜKSEK İSTİŞARE KURULU OLUŞTURDU
TSO, YÜKSEK İSTİŞARE KURULU OLUŞTURDU
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, güçlü bir Oda Meclisi´nden sonra güçlü bir İstişare Kurulu oluşturduklarını açıkladı. Eken, alanlarında güçlü ve başarılı olan 22 kişilik Kurulun, Sivas´ın gelecek vizyonuna rehberlik edeceklerini kaydetti.
ÖZBELSAN ÜRETİYOR, SİVAS KAZANIYOR
ÖZBELSAN ÜRETİYOR, SİVAS KAZANIYOR
Sivas Belediyesi´nin yan kuruluşu Özbelsan her geçen büyüyor. Ürettiği projelerle Sivas´a değer katan ve son 2 yılda kâra geçen Özbelsan, 2017 yılında 932 bin 593 lira kurumlar vergisi ödeyerek rekor kırdı. Çalışmaları hakkında Gazete Şehir´e özel açıklamalarda bulunan Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya; “Geçen yıl 163 milyon 597 bin lira ciro yaptık, 3 milyon 620 bin 895 lira da kâr elde ettik. Özbelsan üretiyor, Sivas kazanıyor” dedi.
SİVAS MUTFAĞI DÜNYAYA AÇILACAK
SİVAS MUTFAĞI DÜNYAYA AÇILACAK
Türk mutfağını tanıtmak ve yaşatmak, turizmi canlandırmak, yerli ve yabancı turistleri restoran ve lokantalarda en iyi şekilde ağırlamak amacıyla kurulan Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği´nin (TÜRES) Sivas Şube Başkanı İshak Kaan Usta, ilimizin mutfağını dünyaya açmak için önemli bir adım attı. Sivas´ın gastronomi kenti olması, yöresel yemeklerinin gelecek kuşaklara aktarılarak yayılması noktasında Toptancılar Sitesi´nde “Kirli Ahmet” olarak bilinen Köfteci Ahmet Usta´nın restoranının içerisinde TÜRES Şube Başkanı Usta´nın girişimleri ile “Yenilebilir Sivas Tarihi” mutfağı oluşturuldu. “Yenilebilir Sivas Tarihi” mutfağının kapılarını Gazete Şehir´e açan TÜRES Şube Başkanı Usta, “Her yerde Sivas´ın reklamını yapmayı istiyoruz. O büyük lüks restoranlarda Sivas yemeklerinin çıkmasını arzuluyoruz. Buranın bir Antep, bir Bolu Mengen olmasını istiyoruz. Gençlerimizin burada yetişmesini istiyoruz. Bu mesleği bir sanat olarak görüp ilerlemelerini istiyoruz. Hayalimiz bu” dedi.
Belediye´den çifte bayram müjdesi
Belediye´den çifte bayram müjdesi
Sivas Belediyesi dar gelirli vatandaşlar için yaptığı Vefa Konutlarını bayramdan önce teslim ederek daire sahiplerine çifte bayram yaşatmayı planlıyor.
 Esnaf teşkilatına uyuşturucuyla  mücadele anlatıldı
Esnaf teşkilatına uyuşturucuyla mücadele anlatıldı
Oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri uyuşturucu konusunda bilgilendirildi.
Freni boşalan kamyonet, 100 metrelik yamaçtan aşağı indi: 17 yaralı
Freni boşalan kamyonet, 100 metrelik yamaçtan aşağı indi: 17 yaralı
SİVAS´ın Gemerek ilçesinde, tarım işçilerini taşıyan kamyonet, freninin boşalması nedeniyle yaklaşık 100 metrelik yamaçtan aşağıya indi. Kazada kamyonet içerisinde bulunan 17 kişi yaralandı.
Şahin avcılarına 36 bin 983 lira ceza
Şahin avcılarına 36 bin 983 lira ceza
SİVAS, (DHA)- SİVAS´ta şahin avlayan, 1´i yabancı uyruklu 2 kişiye toplamda 36 bin 983 lira para cezası kesildi.
Sivas´ta iki otomobil çarpıştı: 5 ölü, 3 yaralı
Sivas´ta iki otomobil çarpıştı: 5 ölü, 3 yaralı
SİVAS´ın İmranlı ilçesinde, iki otomobil kafa kafaya çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle araçlardan biri alev alırken, kazada 5 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.
Nalbant ailesinin acı günü
Nalbant ailesinin acı günü
Sivas Saadet Partisi (SP) İl Sekreteri Hüseyin Nalbant (60) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Uzun yıllar SP´ye hizmet eden Nalbant´ın naaşı Ulu Camii´nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığı´nda toprağa verildi.
Sokak satıcılarına göz açtırılmıyor
Sokak satıcılarına göz açtırılmıyor
İlimizde polis ekiplerince sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 13 şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 1´i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
“Bu acı milletimizin acısıdır”
“Bu acı milletimizin acısıdır”
Sivas olaylarının 25´inci yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen anma törenine katılan Vali Davut Gül, “Olayda hayatını kaybeden bütün hemşehrilerimize, bütün vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet diliyorum. Ailelerinin başı sağ olsun. Bu acı onların acısı olduğu kadar Sivas´ın genelinin, milletimizin, devletimizin acısıdır” dedi.
“Kimsenin gücü yetmeyecek”
“Kimsenin gücü yetmeyecek”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun CHP il başkanlarının şehit cenaze törenlerine alınmamasına ilişkin talimatına tepki gösteren CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun, “Örgütlerimiz tam kadro halinde şehitlerimizin huzurunda olacaktır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir” dedi.
“İnanarak söylüyoruz”
“İnanarak söylüyoruz”
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti Sivas milletvekilleri, İl Seçim Kurulu´ndan mazbatalarını aldı. Adliye çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz, “Sivas´ın yarınını bugünden daha iyi yapmak için çalışacağız. İnanarak söylüyoruz. Sivas´ın bugünü dünden daha iyidir. Sivas´ın yarınını da birlikte hep beraber çok güzel yapacağız” dedi.

DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.

Hz. Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi