SİVAS MUTFAĞI DÜNYAYA AÇILACAK
Türk mutfağını tanıtmak ve yaşatmak, turizmi canlandırmak, yerli ve yabancı turistleri restoran ve lokantalarda en iyi şekilde ağırlamak amacıyla kurulan Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği´nin (TÜRES) Sivas Şube Başkanı İshak Kaan Usta, ilimizin mutfağını dünyaya açmak için önemli bir adım attı. Sivas´ın gastronomi kenti olması, yöresel yemeklerinin gelecek kuşaklara aktarılarak yayılması noktasında Toptancılar Sitesi´nde “Kirli Ahmet” olarak bilinen Köfteci Ahmet Usta´nın restoranının içerisinde TÜRES Şube Başkanı Usta´nın girişimleri ile “Yenilebilir Sivas Tarihi” mutfağı oluşturuldu. “Yenilebilir Sivas Tarihi” mutfağının kapılarını Gazete Şehir´e açan TÜRES Şube Başkanı Usta, “Her yerde Sivas´ın reklamını yapmayı istiyoruz. O büyük lüks restoranlarda Sivas yemeklerinin çıkmasını arzuluyoruz. Buranın bir Antep, bir Bolu Mengen olmasını istiyoruz. Gençlerimizin burada yetişmesini istiyoruz. Bu mesleği bir sanat olarak görüp ilerlemelerini istiyoruz. Hayalimiz bu” dedi.
Tarih: 9.7.2018 19:26:20/ 285okunma / 0yorum

NACİ YILDIZ/ÖZEL HABER

Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Sivas Şubesi, ilimizin yöresel yemeklerinin gelecek kuşaklara aktarılması ve yayılması noktasında önemli bir projeye imza attı. Proje kapsamında Toptancılar Sitesi´nde “Kirli Ahmet” olarak bilinen Köfteci Ahmet Usta´nın restoranının içerisinde bir bölüme  TÜRES Sivas Şube Başkanı İshak Kaan Usta´nın katkılarıyla “Yenilebilir Sivas Tarihi” mutfağı oluşturuldu.

SİVAS´A ÖZGÜ YEMEKLER PİŞİRİLECEK

Oluşturulan mutfakta Sivas´a özgü yemekler pişirilecek ve elde edilen görsellerle birlikte  de “Yenilebilir Sivas Tarihi” adlı bir kitap hazırlanarak, bastırılacak. Sivas´ın yemek kültürünün gelecek nesillere aktarılması noktasında önemli bir adım olarak görülen “Yenilebilir Sivas Tarihi” mutfağının kapılarını Gazete Şehir´e açan TÜRES Şube Başkanı İshak Kaan Usta, önemli açıklamalarda bulundu.

/resimler/2018-7/9/1931008313612.jpg

“AMACIMIZ; TÜRK MUTFAĞINI DÜNYA

MUTFAĞI İLE EŞDEĞER HALE GETİRMEK”

TÜRES hakkında bilgi vererek konuşmasına başlayan Başkan Usta, “Derneğimizin merkezi İstanbul´da bulunuyor. 2006   yılında kuruldu. Bin 100´e yakın marka ile çalışıyoruz. Şu an Türkiye´deki dünya markaları ile çalışıyoruz. TÜRES olarak amacımız; Türk mutfağını dünya mutfağı ile eşdeğer hale getirmek. Yurt içi, yurt dışında bir sürü festivaller yapıyoruz.  Sivas başkanlığımızın amacı da Sivas´ın mutfağını Türk mutfağına kanalize edebilmek. Her yerde Sivas´ın reklamını yapmayı istiyoruz. Her yerde, o büyük lüks restoranlarda Sivas yemeğinin çıkmasını arzuluyoruz” dedi.

/resimler/2018-7/9/1931326282852.jpg

“SİVAS´IN YEMEK KÜLTÜRÜNÜ

TURİZME KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Çeşitli illerin Hatay Medeniyetler Sofrası, Antep Mutfağı, Urfa Sofrası gibi isimlerle yöresel lezzetlerini tanıttığını ifade eden Usta, “Biz de Sivas olarak bunu başarmayı istiyoruz. Bunun Sivas´a bir turizm geliri olarak dönmesini istiyoruz. Biz kendimize yakın tarihten  uzak tarihe doğru bir hedef belirledik. İlk hedef tarihimiz 4 Eylül. 4 Eylül Sivas Kongresi´nde 108 gün boyunca Mustafa Kemal Paşa ve Milli Mücadele ekibini burada ağırlamışız. Biz anadan doğma ev sahibiyiz. O insanları ev sahipliğimizle, nezaketimizle ve bütünlüğümüzle sarmışız. Düşmana geçit vermemişiz ve Cumhuriyet´i kurmuşuz. Biz; ‘108 gün boyunca buradaki büyüklerimiz ülkeyi kurtaran kararları alırken ne yemiş?´ diye sorarak Sivas´ın yemek kültürünü ortaya çıkarmak ve turizme kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

/resimler/2018-7/9/1931597845870.jpg

“MİSAFİRLERİMİZ VATANIN  NASIL

KURTARILDIĞINI YAŞASINLAR”

2019 yılının Sivas açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan Usta, hızlı tren sayesinde Sivas´a çok sayıda kişinin akın edeceğini söyleyerek şöyle konuştu: “Doğu Ekspresi ile insanlar oluk oluk Çıldır Gölü´ne gidiyor. Biz buraya da gelmelerini istiyoruz; burada ağırlayalım, burada misafir edelim. O zamanki şartlarda o Milli Mücadele heyeti ne yemiş, bu yemeklerimizi ön plana çıkartarak misafirlerimizin bunu görmelerini istiyoruz. Bu vatan nasıl kurtarılmış, misafirlerimiz bunu görsünler, yaşasınlar istiyoruz. Bir Çanakkale´de nasıl tüyleri ürperiyorsa buraya geldiklerinde de böyle bir ambiyans olsun diyoruz. Tüyleri ürpersin ve vatanımıza, bayrağımıza daha çok sahip çıksınlar diye bir amacımız var.”

/resimler/2018-7/9/1932547221967.jpg

“SİVAS YEMEKLERİNİ GASTRONOMİ

DİLİ İLE KİTAPLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Projenin adını neden “Yenilebilir Sivas Tarihi” koyduklarını da açıklayan Usta, “Çünkü biz yemeğin bir tarihi olduğunu iddia ediyoruz. Yemeğin tarihçesinin olduğunu, gastronomi dilinin olduğunu söylüyoruz ve  bunu da gastronomi dili ile kitaplaştırmaya çalışıyoruz. Lezzetlerimizi kullanılan ürünlerin gramajlarını da belirterek tarif etmeyi ve bu minvalde de güzel bir kitap çıkartmayı istiyoruz. Gökmedrese zamanın NASA´sı imiş. Selçuklu kurmuş bunu. Burada bilim insanı yetişmiş. Yenilen yemek bu insanların yetişmesinde önemli bir unsur. Buradaki bilim insanları o zamanın şartlarında ne yemek yemiş, bu bizim için çok önemli. Yemek bir kültür. Çatalın konulduğu yer bile bir anlam ifade eder. Bir hikaye anlatayım. Hristiyan ekmekçiler, ekmeğin üzerine 3 çizgi çekiyorlar. Orhan Gazi, ‘Sebebi ne?´ diyor. Hıristiyan ekmekçi de, “Baba, oğul ve  kutsal ruha inandığımız için ekmeklerin üzerine 3 çizgi çekeriz biz´ diyor. Orhan Gazi de bu olaydan çok etkilenerek ferman yayımlıyor ve ‘Allah´ın birliğinin kanıtı olarak fırıncılara söyleyin ekmeklerin üzerine bundan böyle tek çizgi çekilsin´ diyor.  Bu bile bir şeyin anlamı, ifadesi. Sofraya bakmış olduğumuz zaman sofradaki motifler, çatalların duruşu, yemeklerin sunumu o milletin kültürünü, ne kadar gelişmiş olduğunu anlatır.         Sofra bezindeki, kilimdeki motif onun ne kadar ileriyi düşündüğünü anlatır. Bu kadar büyük değerlerimiz var. Biz de bunları tarih sahnesinden şimdiki vizyona indirip yeni neslimize, turistlerimize  Sivas´ın ne kadar zengin medeniyet olduğunu anlatmak istiyoruz. Sivas´ın kilit noktada olduğunu, Baharat ve İpek Yolu üzerinde olduğunu anlatmak istiyoruz. Amacımız bu. Bu stüdyoyu da bunun için kurduk. Burada her hafta bir konukla beraber yemeklerimizi yapıp söyleşi tadında lezzetlerimizin reklamını yapmak istiyoruz”  açıklamasında bulundu.

/resimler/2018-7/9/1933498316846.jpg

YOUTUBE KANALI FAALİYETTE

“Yenilebilir Sivas tarihi” adı ile  YouTube kanalı da kurduklarını da ifade eden TÜRES Şube Başkanı Usta, “Biz sürekli olarak Sivas´ın reklamını yaparak burada bir şeyleri başarmayı istiyoruz. Buranın bir Antep, bir Bolu Mengen olmasını istiyoruz. Gençlerimizin burada yetişmesini istiyoruz. Bu mesleği bir sanat olarak görüp ilerlemelerini istiyoruz. Hayalimiz bu” diyerek sözlerini tamamladı.

 
Kaynak: Gazete Şehir

Anahtar Kelimeler: SİVAS MUTFAĞI DÜNYAYA AÇILACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dürbünle bakarken bulduğu kayıp koyunları, sahibine teslim etti
Dürbünle bakarken bulduğu kayıp koyunları, sahibine teslim etti
SİVAS´ta yaşayan çiftçi Kazım Ertümen (60) dürbünüyle çevreye bakarken dağlık alanda fark ettiği kayıp 14 koyunu, sahibine teslim etti.
HALKIN GÖZÜ TERAZİDİR
HALKIN GÖZÜ TERAZİDİR
Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında konuşan AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´ın 24 Haziran Seçimleri sonucundaki oy kaybını belediye ve teşkilatlara yüklemesi kamuoyunda ciddi tepkilere yol açtı. Bakan Yılmaz, o konuşmasında; “Biz mesajı aldık. Bu mesaj nedir? Değişim. Nerede? Teşkilatta değişim. Nerede? Belediye başkanlığında değişim. Nerede? Milletvekilliğinde değişim. Milletvekillerimizin yarıdan çoğu değişti. Demek ki önümüzdeki dönemde de yine değişime devam etmemiz lazım” ifadelerini kullandı. Konuya ilişkin Gazete Şehir´e özel değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Siyasetçi kırk düşünüp bir konuşmalı. Ağızdan çıkana kadar söz sizin esirinizdir ama ağızdan çıktıktan sonra siz sözün esiri olursunuz. Bu bakımdan siyasetçilerin konuşmalarını planlarken bunu hesaba katması gerekir. Cümleleri, kelimeleri itinalı bir şekilde seçmesi gerekir. Aksi halde kullandığınız bazı talihsiz kelimeler toplumda farklı yansımalara vesile olur. Yine Sayın Bakanımızın güzel bir sözü vardır. Halkın gözü terazidir. Halk her şeyi en iyi şekilde değerlendirir” dedi. Sivas´a önemli yatırımlar yaptıklarını dile getiren Aydın, “Şehrin temel sorunlarının neredeyse tamamını bertaraf ettik. Artık Sivas´ta hava kirliliği, su kesintileri, altyapı sorunları konuşulmuyor. Sivas´ın kanalizasyonları çevreyi kirletmiyor. Sivas´ın çöpleri vahşi depolanmıyor, düzenli çöp depolama alanımız var. Sivas´ta kaldırımları, yolları Avrupa standartlarının üzerinde diyeceğimiz düzeye getirdik. Allah´a çok şükür kendimizden eminiz, yaptıklarımızdan eminiz. Biz halkımızı seviyoruz, biz ülkemizi seviyoruz” diye konuştu.
Yıldız Ailesinin Acı Günü
Yıldız Ailesinin Acı Günü
Sivas Mevlana Mahallesinde ikamet eden İsmet Yıldız, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.
Sivas´ta şehitlik ziyareti
Sivas´ta şehitlik ziyareti
Sivas´ta, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla il protokolünce şehitlik ziyaretinde bulunuldu. Darbe girişiminde şehit olan 4´üncü Sınıf Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin´in (47) yakınları, mezar başında gözyaşı döktü.
Sivaslılar demokrasi nöbetinde buluştu
Sivaslılar demokrasi nöbetinde buluştu
FETÖ terör örgütünün 2 yıl önce düzenlediği darbe girişiminin 2´nci yılı nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Sivas´ta da geniş katılımlı programlar gerçekleştirildi.
52 suç dosyası bulunan gaspçı tutuklandı
52 suç dosyası bulunan gaspçı tutuklandı
SİVAS ile Yozgat´ta 2 kişinin parasını gasp ettiği öne sürülen ve 52 suçtan dosyası bulunan İ.Y., Kırıkkale´nin Balışeyh ilçesinde yakalanarak, Sivas´a getirildi. İ.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Akademisyen, genç yaşta hayatını kaybetti
Akademisyen, genç yaşta hayatını kaybetti
Geçirdiği operasyon sırasında hayatını kaybeden Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Arzu Koçaslan Vurur (38) için dekanlık önünde tören düzenlendi. Akademisyenin genç yaşta hayatını kaybetmesi büyük üzüntüye neden oldu.
TÜDEMSAŞ, Sivas için büyük öneme sahip
TÜDEMSAŞ, Sivas için büyük öneme sahip
Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) projesinin üçüncü toplantısında konuşan TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu, “TÜDEMSAŞ her zaman kendini geliştiren, ülkemiz ve Sivas´ımız için büyük bir öneme sahip, köklü bir kuruluştur” dedi.
“Darbe heveslileri kahrolsun”
“Darbe heveslileri kahrolsun”
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Allah, vatanımıza bir daha böyle bir acıyı yaşatmasın, topraklarımızda böylesine akıl almaz türde kanlı hain tuzaklara fırsat vermesin. Kahrolsun darbe heveslileri, yaşasın demokrasi ve özgürlükler” dedi.
Tehlikeli yolculuk!
Tehlikeli yolculuk!
Elektrikli motosikletin sürücüsü, çocuğunu kucağına alıp, eşini de aracın arka bölümüne oturtarak, tehlikeye aldırış etmeden yolculuk yaptı.
İki aile arasında kavga çıktı: 7 yaralı
İki aile arasında kavga çıktı: 7 yaralı
Aralarında husumet bulunan iki aile arasında çıkan kavgada 7 kişi yaralandı.
15 Temmuz´u Şehitler Meydanı´nda işlediler
15 Temmuz´u Şehitler Meydanı´nda işlediler
Kuran kursu öğrencileri, darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde 15 Temmuz Şehitler Meydanı´nda şehitlerimiz için dua edip yazdıkları şiirleri okudu.
Ankara´da Sivas rüzgarı esecek
Ankara´da Sivas rüzgarı esecek
Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu (ASİDEF) tarafından bu yıl 4´üncüsü gerçekleştirilecek “Başkent´te Sivas Günleri” etkinliği öncesi istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan ASİDEF Genel Başkanı Muammer Timurkaynak, “Bu yıl 13-16 Eylül tarihleri arasında 4´üncüsünü yapacağımız ‘Başkent´te Sivas Günleri´ etkinliğimizin Sivas´ımızın ve ülkemizin dünyaya tanıtımına katkı sağlamasını temenni ediyorum” dedi.
TIR ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı
TIR ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı
SİVAS´ta, otomobil ile TIR´ın çarpıştığı kazada 6 kişi yaralandı.
Sivas´ta TIR alt geçitte sıkıştı
Sivas´ta TIR alt geçitte sıkıştı
SİVAS´ta alt geçide sıkışan hurda yüklü TIR, alt geçide hasar verdi. TIR ayrıca bir süre trafiğin aksamasına neden oldu.
Sivas´ta TIR alt geçitte sıkıştı
Sivas´ta TIR alt geçitte sıkıştı
SİVAS´ta alt geçide sıkışan hurda yüklü TIR, alt geçide hasar verdi. TIR ayrıca bir süre trafiğin aksamasına neden oldu.
Oran´dan Sivas´a 5 Milyonluk Yatırım
Oran´dan Sivas´a 5 Milyonluk Yatırım
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı´ndan Sivas´a 5 Milyonluk yatırım.
TSO, YÜKSEK İSTİŞARE KURULU OLUŞTURDU
TSO, YÜKSEK İSTİŞARE KURULU OLUŞTURDU
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, güçlü bir Oda Meclisi´nden sonra güçlü bir İstişare Kurulu oluşturduklarını açıkladı. Eken, alanlarında güçlü ve başarılı olan 22 kişilik Kurulun, Sivas´ın gelecek vizyonuna rehberlik edeceklerini kaydetti.
“UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
“UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”
15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı ve Sivas Ulaş Dernekler Federasyonu (SUDEF) Başkanı Erol Bulut, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız´ı ziyaret etti. 15 Temmuz 2016´da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe kalkışmasına ilişkin “Unutmayacağız, unutturmayacağız” değerlendirmesine bulunan hemşehrimiz Bulut, platform olarak 15 Temmuz´un yıl dönümünde yapacakları etkinliklere ilişkin bilgiler verdi. 15 Temmuz gecesi vatanı için canını feda eden şehitlerimizin mezarlarında Kur´an-ı Kerim okuyacaklarını ifade eden Bulut, “15 Temmuz´da göğsümüzdeki imandan başka hiçbir şeyimiz yoktu. Allah korkuyu hepimizden almıştı. Allah şahit şehitlik arzusuyla yanmıştı gönüller. Şunu söylemek istiyorum vatandaşlarımıza. Şehitlere hiç üzülmeyin. Benim bir oğlum, bir kızım var. Birimiz şehit olsak ben sevinirim. Niye? Şehitlerin 70 kişiye şefaati var. O gün ölse idim şehit olacaktım. İnşallah şehit oluruz” dedi.
ÖZBELSAN ÜRETİYOR, SİVAS KAZANIYOR
ÖZBELSAN ÜRETİYOR, SİVAS KAZANIYOR
Sivas Belediyesi´nin yan kuruluşu Özbelsan her geçen büyüyor. Ürettiği projelerle Sivas´a değer katan ve son 2 yılda kâra geçen Özbelsan, 2017 yılında 932 bin 593 lira kurumlar vergisi ödeyerek rekor kırdı. Çalışmaları hakkında Gazete Şehir´e özel açıklamalarda bulunan Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya; “Geçen yıl 163 milyon 597 bin lira ciro yaptık, 3 milyon 620 bin 895 lira da kâr elde ettik. Özbelsan üretiyor, Sivas kazanıyor” dedi.
Belediye´den çifte bayram müjdesi
Belediye´den çifte bayram müjdesi
Sivas Belediyesi dar gelirli vatandaşlar için yaptığı Vefa Konutlarını bayramdan önce teslim ederek daire sahiplerine çifte bayram yaşatmayı planlıyor.
 Esnaf teşkilatına uyuşturucuyla  mücadele anlatıldı
Esnaf teşkilatına uyuşturucuyla mücadele anlatıldı
Oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri uyuşturucu konusunda bilgilendirildi.
Freni boşalan kamyonet, 100 metrelik yamaçtan aşağı indi: 17 yaralı
Freni boşalan kamyonet, 100 metrelik yamaçtan aşağı indi: 17 yaralı
SİVAS´ın Gemerek ilçesinde, tarım işçilerini taşıyan kamyonet, freninin boşalması nedeniyle yaklaşık 100 metrelik yamaçtan aşağıya indi. Kazada kamyonet içerisinde bulunan 17 kişi yaralandı.
Şahin avcılarına 36 bin 983 lira ceza
Şahin avcılarına 36 bin 983 lira ceza
SİVAS, (DHA)- SİVAS´ta şahin avlayan, 1´i yabancı uyruklu 2 kişiye toplamda 36 bin 983 lira para cezası kesildi.
Sivas´ta iki otomobil çarpıştı: 5 ölü, 3 yaralı
Sivas´ta iki otomobil çarpıştı: 5 ölü, 3 yaralı
SİVAS´ın İmranlı ilçesinde, iki otomobil kafa kafaya çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle araçlardan biri alev alırken, kazada 5 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.
Nalbant ailesinin acı günü
Nalbant ailesinin acı günü
Sivas Saadet Partisi (SP) İl Sekreteri Hüseyin Nalbant (60) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Uzun yıllar SP´ye hizmet eden Nalbant´ın naaşı Ulu Camii´nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığı´nda toprağa verildi.
Sokak satıcılarına göz açtırılmıyor
Sokak satıcılarına göz açtırılmıyor
İlimizde polis ekiplerince sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 13 şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 1´i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
“Bu acı milletimizin acısıdır”
“Bu acı milletimizin acısıdır”
Sivas olaylarının 25´inci yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen anma törenine katılan Vali Davut Gül, “Olayda hayatını kaybeden bütün hemşehrilerimize, bütün vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet diliyorum. Ailelerinin başı sağ olsun. Bu acı onların acısı olduğu kadar Sivas´ın genelinin, milletimizin, devletimizin acısıdır” dedi.
“Kimsenin gücü yetmeyecek”
“Kimsenin gücü yetmeyecek”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun CHP il başkanlarının şehit cenaze törenlerine alınmamasına ilişkin talimatına tepki gösteren CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun, “Örgütlerimiz tam kadro halinde şehitlerimizin huzurunda olacaktır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir” dedi.
“İnanarak söylüyoruz”
“İnanarak söylüyoruz”
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti Sivas milletvekilleri, İl Seçim Kurulu´ndan mazbatalarını aldı. Adliye çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz, “Sivas´ın yarınını bugünden daha iyi yapmak için çalışacağız. İnanarak söylüyoruz. Sivas´ın bugünü dünden daha iyidir. Sivas´ın yarınını da birlikte hep beraber çok güzel yapacağız” dedi.

DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi