KURBANINIZ İHTİYAÇLILAR İÇİN BAYRAM OLSUN
Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı Derneği bu yıl bir kurban hisse bedelini tüm masraflar dahil bin 250 lira olarak belirledi. 18 Temmuz itibariyle başlayan müracaatların 17 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceğini dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, isteyen hayır sahiplerinin nakit ya da www.hayatder.org adresindeki banka hesaplarına havale yaparak kurban kampanyasına katılabileceğini söyledi. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği bir yandan Sivas´taki ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşan Sivas Belediyesi diğer yandan da Arakanlı Müslümanlar için kampanya başlattı. Kampanyaya ilişkin bilgiler veren Başkan Yardımcısı Özaydın, Arakan´da 10 adet küçük su kuyusu, 5 adet de büyük su kuyusu açtıracaklarını söyledi. Bunun yanı sıra 10 adet bambu ev ile 10 adet de bayanlar için banyo yaptıracaklarını ifade eden Özaydın, bu konuda hayırseverlerden destek beklediklerinin altını çizerek “Kuyu açtırmak isteyenlere bu vesile ile yardımcı olabiliriz. Hayır sahibinin adını açtırdığı kuyuya yazdırırız” dedi.
Tarih: 30.7.2018 17:47:23/ 368okunma / 0yorum

Kurban alımları her yıl olduğu gibi bu sene de veteriner hekim kontrolünde 5 kişilik bir komisyon nezaretinde yapılacak.

Bağışçılardan isteyen kişilere bayramın ikinci günü saat 11.00´dan itibaren Hayat Ağacı Derneği´nde 5 kilogram kemiksiz et teslim edilecek.

Kurban kesim yeri ve saati bağışçılara mesaj yolu ile bildirilecek. Veteriner kontrolünde yapılacak kesimleri isteyen hisse sahipleri yerinde izleyebilecek.

Kurban kesimleri başından sonuna kadar kamera kaydına alınacak. Bağışçılar Kurban Bayramı´ndan sonra telefonlarına gönderilecek şifre ile kendi kurbanının kesim görüntülerini izleyebilecek.

Banka aracılığıyla hisse bedelini yatıracak kişilerin telefon numaralarını belirtmeleri büyük önem arz ediyor. Kurban vekaletini almak ve hisse sahibine hizmetin işleyiş süreciyle ilgili mesaj gönderilebilmesi açısından telefon numaralarının belirtilmesi isteniyor.

Hayat Ağacı Derneği´ne bağışlanan kurban hisseleri sayesinde Gıda Bankası´ndan yardım alan ihtiyaç sahiplilerine 12 boyunca et verilecek.

Hayat Ağacı Derneği, bu yıl geçen yıllardan farklı olarak kurban derisi de kabul edecek. Alan el ile veren eli buluşturan Hayat Ağacı Derneği´nin kurban kampanyasına her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilginin olması bekleniyor.

NACİ YILDIZ/ ÖZEL HABER

Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da vekaletle kurban bağışı kampanyası başlattı. Kurban kampanyasının detayları hakkında Gazete Şehir´e özel açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi. Bu yıl bir kurban hisse bedelini tüm masraflar dahil bin 250 lira olarak belirlediklerinin altını çizen Özaydın, 18 Temmuz itibariyle başlayan müracaatların 17 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceğini dile getirdi.

/resimler/2018-7/30/1749462769861.jpg

KURBANLIKLAR 5 KİŞİLİK KOMİSYON TARAFINDAN ALINACAK

Başkan Yardımcısı Özaydın, “Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı Derneği, Kurban Bayramı münasebetiyle büyük bir çalışma içerisine girdi. Maliyetlerin artışı nedeniyle geçen yıl büyükbaş hayvan hisse bedeli bin 100 lira iken bu sene fiyatları da göz önünde bulundurarak bunu bin 250 lira yaptık. Kesilen her hayvan mutlaka 5 kişilik komisyon tarafından alınacak. Veteriner kontrolünden geçirildikten sonra o şekilde kesimi yapılacak. Hayvanların kurban kesimine uygun olup olmadığı anlaşmış olduğumuz veteriner hekimler tarafından değerlendirilecek, ona göre karar verilecek” dedi.

/resimler/2018-7/30/1750134176650.jpg

TALEP EDEN HİSSEDARLARA 5 KİLOGRAM ET VERİLECEK

Bağışta bulunan hisse sahiplerinden talep edenlere 5 kilogram kemiksiz et vereceklerini kaydeden Özaydın, “Geçen yıl da aynı şeyi yapmıştık. Bir kısmı istemiyor ama isteyen olursa da bu şekilde bir yöntem izleyeceğiz. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Diğer bir husus hissedarlar kesilen mekana gelerek bizzat kendi kurbanlarını görebilecekler. Tekbiri beraber getirebilecekler” diye konuştu.

/resimler/2018-7/30/1750274489377.jpg

“TEK ÇEKİM” İMKANI DA SUNULACAK

Banka aracılığıyla hisse bedelini yatıracak kişilere seslenen Özaydın, “Kurban Bayramı´nın uzun olması münasebetiyle elbette ki tatile giden olabilir veya işi olan olabilir. Dolayısıyla banka aracılığıyla para yatıran kişilerin mutlaka telefon numaralarını yazdırmaları gerekiyor. Çünkü bizim onlara tekrardan dönüp vekaletlerini almamız gerekiyor. Bu şekilde kurbanlarının daha sağlıklı bir şekilde kesilmesine vesile olalım istiyoruz. Bir kurban hissesine sahip olmak için ya bizzat Hayat Ağacı Derneği´ne gelerek makbuz karşılığı para yatırabilirler ya da www.hayatder.org sitesindeki banka hesaplarına havale yapabilirler. 5 bankamız var. İstediği bankaya parayı yatırarak hissedar olmuş olacaklar. Derneğimize gelinerek kredi kartı ile tek çekim yapılarak da hisse sahibi olunabilecek. Kolaylık olsun diye geçen yıl da bunu yapmıştık. Vatandaşın çok faydasına olmuştu. Bunu da özellikle belirtmek istiyorum. Banka aracılığıyla para yatıracaklar için telefon numaraları çok önemli. Bunun altını tekrardan çizmek istiyorum. Çünkü biz telefonla ulaşarak vekaletlerini alıyoruz. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızla da telefon bildirme konusunda sıkıntı çekiyoruz. Bize katkı sağlayan kardeşlerimizin buna dikkat etmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

/resimler/2018-7/30/1750483239928.jpg

HİSSEDARLAR KURBANLARININ KESİLİŞİNİ İZLEYEBİLECEK

Özaydın, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Vatandaşın güvenmesi ve kurbanının kesilip kesilmediğini bizzat öğrenmesi açısından onlara kurban kesiminden 1 hafta sonra 7 kişilik hissedarların isimlerinin olduğu listeyi ve kendi hissedar olduğu büyükbaş hayvanın kesilişini izlettiriyoruz. Bunun için telefonlarına şifre gönderiyoruz. O şifre ile kendi kurbanının kesilişini canlı olarak izleyebiliyorlar. Yapılan duayı, edilen tekbirleri izleyebiliyorlar. Videoda hissedarların isimleri okunuyor. Vatandaş ilk günden kurban etine sahip olmak istiyor. Bizler etin daha sağlıklı ve daha hijyenik olması açısından bir gün dinlendiriyoruz. Bayramın birinci günü dinlendiriyoruz, ikinci gün saat 11.00´dan itibaren bizzat kendileri gelerek etleri alabiliyorlar. Bu konuda duyarlı olunmasını istiyoruz.”

/resimler/2018-7/30/1751061208897.jpg

KURBAN DERİSİ DE KABUL EDİLECEK

Bu yıl kurban derisi de kabul edeceklerini belirten Özaydın, “Ayrıca toplu kurban kesilen yerlerde Hayat Ağacı giysisi olan görevli de bulunduracağız. İsteyen vatandaşlar derilerini verebilecekler. Derneğimize getirmeleri bizim için büyük bir kolaylık olacak” ifadelerini kullandı.

/resimler/2018-7/30/1751275115572.jpg

ETLER ZİYAN EDİLMEDEN İHTİYAÇLILARA ULAŞTIRILIYOR

Kurban etlerinin yıl boyunca ihtiyaçlılara dağıtıldığına dikkat çeken Özaydın, “Kurban etlerini 12 ay boyunca saklıyoruz. Güzel bir soğutucu yaptırdık. Bu soğutucularda etlerimizi ziyan etmeden   ihtiyaçlılara veriyoruz. Bize kurban bağışında bulunan kardeşlerimizin kurbanlarını öksüz, yetim, dul olan ihtiyaçlılara  zaman içerisinde veriyoruz” diye konuştu.

/resimler/2018-7/30/1751588397436.jpg

ARAKAN İÇİN DESTEK ZAMANI  

Sivas´taki ihtiyaçlıların yanı sıra Arakan´da bulunan Müslümanların yaralarına da bir nebze olsa merhem olmak istediklerini kaydeden Özaydın, bu doğrultuda kampanya başlattıklarını söyledi. Kampanyaya ilişkin bilgiler veren Özaydın, Arakan´da 10 adet küçük su kuyusu, 5 adet de büyük su kuyusu açtıracaklarını söyledi. Bunun yanı sıra  10 adet bambu ev ile 10 adet de bayanlar için banyo yaptıracaklarını ifade eden Özaydın, bu konuda hayırseverlerden destek beklediklerini belirtti. Özaydın, “Belediye Başkanımız Sami Aydın Bey´in talimatıyla Arakan´daki Müslüman kardeşlerimiz için harekete geçtik. Özellikle su konusunda çok büyük bir ıstırap çektiklerini  biliyoruz. Konuyu Sayın Başkanımız Sami Aydın ile görüştük. 5 adet büyük su kuyusu, 10 adet küçük su kuyusu ve  10 adet bambu ev ile 10 adet de bayanların temizlenmesini sağlayacak banyo yapacağız. Bunun da kararını aldık. An itibariyle çalışmalarımıza başladık. Orada bulunan Müslüman kardeşlerimize az da olsa katkımız olsun diye Sivas Belediyesi´nin sosyal belediyecilik anlayışı gereği de kardeşlik duygularını pekiştirmek adına Sayın Başkanımızın talimatı ile bu çalışmayı başlattık. Ayrıca vatandaş, ‘Ben de bu hizmete destek vermek istiyorum´ derse Hayat Ağacı bu hizmete hazır. ‘Bizzat ben karşılayacağım´ diyebilir. Küçük su kuyusu  açtırma 370 dolar. Büyük su kuyusu açtırma bin 100   dolar, bambu ev 200 dolar, banyo da 150 dolar. Örneğin küçük su kuyusu açtırmak isteyen kişi Hayat Ağacı´na gelerek 370 dolar verebilir. Kuyuyu tamamen kendisi açtıracak. Kuyu açtırmak isteyenlere bu vesile ile yardımcı olabiliriz. Hayır sahibinin adını açtırdığı kuyuya  yazdırırız. Banyo veya bambu ev için de destek olabilirler” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak: Gazete Şehir

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas´ta lokantacılardan ABD mallarına boykot
Sivas´ta lokantacılardan ABD mallarına boykot
TÜM Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Sivas Şubesi üyeleri lokantalarında Amerikan mallarını boykot ederek yerli ürün kullanacaklarını açıkladı.
Sivas´ta silahlı kavga: 1 yaralı
Sivas´ta silahlı kavga: 1 yaralı
SİVAS´ta Ömer P., otomobille önünü kesince kavga ettiği husumetlisi Mustafa A.´yı tabancayla vurarak, yaraladı. Olay sonrası Ömer P., gözaltına alındı.
Tüm acil hizmetler ´112´ çatısı altında
Tüm acil hizmetler ´112´ çatısı altında
TÜRKİYE genelinde hizmet veren tüm acil ihbar hatlarının 112 Acil Çağrı Merkezinde toplanması işlemleri ile ilgili İtfaiye, AFAD, acil sağlık, jandarma, orman ve polis hatları tek bir numarada birleştirildi. Ülkenin tamamına yayılması proje kapsamında Sivas´ta sistem başarılı şekilde yürütülüyor.
İkizinin tavanda asılı bulduğu 11 yaşındaki Emirhan öldü
İkizinin tavanda asılı bulduğu 11 yaşındaki Emirhan öldü
SİVAS´ın Yıldızeli ilçesinde, Emirhan Ç. (11), ikizi Cengiz Ç. tarafından ahırdaki tavana iple asılı bulundu. Kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Emirhan Ç.´nin, anne- babasının ayrı olduğu ve babasıyla yaşadığı öğrenildi.
Çöken tavanın altında kalıp ölen baba toprağa verildi, kızının tedavisi sürüyor
Çöken tavanın altında kalıp ölen baba toprağa verildi, kızının tedavisi sürüyor
SİVAS´ın Yıldızeli ilçesinde dün akşam saatlerinde tamirat sırasında tek katlı kerpiç evin tavanının çökmesi sonucu hayatını kaybeden Hacı Gümüştaş (56) köyünde toprağa verildi. Aynı olayda yaralanan kızı Serap Gümüştaş´ın hastanedeki tedavisi ise devam ediyor.
ATM´ye yerleştirilen kopyalama cihazını polis fark etti
ATM´ye yerleştirilen kopyalama cihazını polis fark etti
SİVAS´ta polis ekipleri tarafından bankamatiklere yönelik yapılan çalışmada, bir bankanın otomatik para çekme makinesine (ATM) kart kopyalama cihazı yerleştirildiği fark edildi. Cihaz ekiplerin yaptığı çalışma sonucu ATM´den çıkarıldı.
Taksiden 8 Afgan kaçak çıktı
Taksiden 8 Afgan kaçak çıktı
SİVAS´ta polis ekiplerinin uygulama noktasında durdurduğu taksiden, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu, 8 Afgan kaçak göçmen çıktı.
Tarla biçme tartışması kanlı bitti: 1 ölü
Tarla biçme tartışması kanlı bitti: 1 ölü
SİVAS´ın Yıldızeli ilçesinde, tarla biçme sırası yüzünden çıkan tartışmada, iddiaya göre anne-oğlun balta ve bıçaklı saldırısına uğrayan Hüseyin Ballı (38), yaşamını yitirdi.
Kayıp Serkan, kayalıkta ölü bulundu
Kayıp Serkan, kayalıkta ölü bulundu
SİVAS´ta, 6 gün önce evden çıkan, bir daha dönmeyince polisin arama çalışması başlattığı Serkan Ünlü´nün (17), Hafik ilçesi yakınlarındaki kayalıkta cansız bedeni bulundu.
Bankadan çıkan esnafı takip edip, 16 bin 300 lirasını çaldılar
Bankadan çıkan esnafı takip edip, 16 bin 300 lirasını çaldılar
SİVAS´ta, bankadan para çeken Ramazan Y.´yi dükkanına kadar takip edip, müşteri gibi içeri girerek, oyalayan 4 kişi, 16 bin 300 lirayı çalarak, kayıplara karıştı.
Sivas´ın ´Hobbit köyü´ turizme hazır
Sivas´ın ´Hobbit köyü´ turizme hazır
SİVAS Belediyesi´nce kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Mesire Alanı´na inşa edilen ve dünya genelinde izlenme rekorları kıran ´Yüzüklerin Efendisi´ ve ´Hobbit´ serisi filmlerindeki ´Hobbit´ karakterlerinin evlerine benzeyen yeni Yamaç Evleri projesi tamamlandı. Yapılan çalışmayla bölgede mini bir ´Hobbit köyü´ kuruldu. Evler, mimarisiyle ilgi çekiyor.
ERDOĞAN, ŞEHİTLERIN AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ
ERDOĞAN, ŞEHİTLERIN AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdğan Şehit Nurcan Karakaya ve 10 aylık oğlu Bedirhan Mustafa´nın cenaze törenine katılmak üzere helkopter ile Şarkışla ilçesine geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekilerle birlikte törenin yapılacağı hükümet konağı önüne gelen Erdoğan burada, Nurcan Akkaya´nın annesi Suudiye Demir, eşi Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya ve yakınları ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aileye taziye dileklerini iletip bir süre konuştuktan sonra Kaymakamlık binasına geçti.
´EŞİM HAKKINI HELAL ET´ DEDİ
´EŞİM HAKKINI HELAL ET´ DEDİ
Şehit Nurcan Karakaya´nın eşi Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya, "Eşim ayrılırken ´Hakkını helal et´ dedi. Sürpriz bir ziyaret olmuştu. 2 saat kadar görüştük. Daha sonra aşağıya indirdim, 15 dakika sonra patlama oldu. Ben aşağıya inene kadar 45-50 dakika oldu. İndiğimiz yer oldukça yüksekti. İndiğimde eşim yerde yatıyordu. Çocuğum orada yoktu. Çocuğumun sanki içine doğmuştu giderken sürekli ağladı. Her zaman öpmezdi giderken öptü sarıldı. Demek ki yavrumun içine doğmuş. Çok ağladı. Allah mekanların cennet etsin" dedi.
Şehit Nurcan´ın annesi: Onlar katlettikçe biz doğarız
Şehit Nurcan´ın annesi: Onlar katlettikçe biz doğarız
HAKKARİ´nin Yüksekova ilçesinde, astsubay eşini ziyarete gittiği üs bölgesinden dönerken, PKK´lı teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 10 aylık bebeği Mustafa Bedirhan ile birlikte şehit olan Nurcan Karakaya´nın (25) Sivas´ın Şarkışla ilçesinde yaşayan annesi Suudiye Demir, "Vatan sağ olsun. Onlar 1 çocuk öldürür, bizim 1000 çocuğumuz olur. Onlar katlettikçe biz doğarız" dedi.
Gazeteciler Adıyaman´da buluştu
Gazeteciler Adıyaman´da buluştu
Gazeteci meslek örgütlerinin çatı kuruluşu Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF), 57´nci Başkanlar Konseyi Toplantısı için Adıyaman´da buluştu. Toplantıya Sivas´tan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız katıldı.
“TÜDEMSAŞ başlı başına bir okul”
“TÜDEMSAŞ başlı başına bir okul”
Vali Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi Anonim Şirketi (TÜDEMSAŞ) Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu ile bir araya geldi. TÜDEMSAŞ´ın çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Vali Davut Gül, “TÜDEMSAŞ başlı başına bir okul. Nasıl okul? Bizden emekli olan kişi piyasada iş yapıyor. Torna tezgahı kuruyor ya da başka yerde aranan eleman oluyor. Bu çok önemli. Bu bilginin burada üretilmesi para ile alamayacağınız bir şey” dedi.
Köylülerden “sondaj” tepkisi
Köylülerden “sondaj” tepkisi
Divriği´nin Mursal köyünde yaşayan vatandaşlar, Yuva ve Attepe bölgelerinde maden rezervlerini tespit etmek amacıyla yapılmak istenen sondaj çalışmalarına tepki gösterdi.
Yangına müdahaleyi simit yiyerek izlediler
Yangına müdahaleyi simit yiyerek izlediler
Suriyeli 2 çocuk, evlerinde çıkan yangına müdahaleyi simit yiyerek izledi
10 şüpheli gözaltına alındı
10 şüpheli gözaltına alındı
İlimizde polis ekiplerinin sokak satıcıları ve uyuşturucu kullananlara yönelik gerçekleştirdiği operasyonda, 10 şüpheli gözaltına alındı.
Bedelli askerlik Sivas´ı canlandıracak
Bedelli askerlik Sivas´ı canlandıracak
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “İlimize eğitim için gelecek olan askerlerimiz harcamalarıyla esnaf ve sanatkarlarımıza destek olacak” dedi.
“Eğitimin yükselişine şahit olacağız”
“Eğitimin yükselişine şahit olacağız”
Eğitim yatırımlarını inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “İlimizde eğitimin fiziksel altyapısını güçlendirmek için tüm ekiplerimizle çalışıyoruz. Daha fonksiyonel ve daha modern okulları öğrencilerimize kazandırmak istiyoruz. Sivas´ta yakın zamanda eğitimin her anlamda yükselişine şahit olacağız” dedi.
Yüzde 85 oranında hibe alınacak
Yüzde 85 oranında hibe alınacak
Kızılırmak Projesi´nin en önemli aşamalarından biri olan ‘kolektör hatları´ için Sivas Belediyesi´nin başvurusunu yerinde incelemek üzere Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Avrupa Yatırım Bankası uzmanları Sivas´a geldi. Gezi ve incelemelerin ardından geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Kolektör hatlarının yapımı tahmini olarak 25 milyon euroya mal olacak. Bu maliyetin yaklaşık yüzde 85´i hibe olacak” dedi.
KİRLİ AHMET USTA´DAN  “TAZİYE ARACI” HEDİYESİ
KİRLİ AHMET USTA´DAN “TAZİYE ARACI” HEDİYESİ
Şehrimizde faaliyet gösteren ünlü köfteci ´Kirli Ahmet Usta´ tarafından satın alınan taziye aracı, Sivas Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü´ne bağışlandı.
6 ton arpa yola saçıldı
6 ton arpa yola saçıldı
Sivas´ta TIR´ın devrilmesi sonucu dorsede bulunan yaklaşık 6 ton arpa yola saçıldı. Kaza nedeniyle Sivas-Kayseri karayolunda ulaşımda aksama yaşandı.
ESTAŞ´tan Katar hamlesi
ESTAŞ´tan Katar hamlesi
Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Sani´nin Formula 1 tutkunu kardeşi Sheikh Khalid bin Hamad Al-Thani, dünyaca ünlü firmalara kam mili üreten ESTAŞ´ı ziyaret ederek performans millerini inceledi. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavuş, “Katar´ın Türkiye´de yatırımları artmaya başladı. Yaklaşık 2 buçuk milyon nüfuslu, 300 milyar dolar milli geliri olan bir ülke. Bu vesileyle biz de o sempatiden nasibimizi alıyoruz. Çünkü Katarlı iş adamları da Türkiye´de daha fazla iş yapmak istiyor. Bugün bunun ön çalışmasını yaptık” dedi.
Yatırımcıların taleplerini dinledi
Yatırımcıların taleplerini dinledi
Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi kapsamında tohum eleme paketleme tesisi alanında hibe desteği alan işletmeleri ziyaret etti. Yatırımcıların taleplerini dinleyen Yıldız, tesislerin ilimiz için istihdam ve gelir kaynağı olduğunu söyledi.
ESTAŞ´TAN ANLAMLI HEDİYE
ESTAŞ´TAN ANLAMLI HEDİYE
41 yıl önce kurulan Türkiye´nin ilk ve en büyük kam mili üreticisi olan Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), bir yandan il ekonomisine katkı sunarken bir yandan da sosyal sorumluluk projeleriyle örnek teşkil ediyor. ESTAŞ yönetimi Sivas Belediyesi´nin kamuoyunda memnuniyetle karşılanan taziye aracı uygulamasına katkıda bulunmak amacıyla kendi ürettiği modern 1 adet taziye aracını Sivas Belediyesi´ne hediye etti. Fabrikada gerçekleştirilen taziye aracı teslim töreninde konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “ESTAŞ, Sivas´ın önemli firmalarından birisi. Sağ olsunlar imalatını yaparak belediyemize bu taziye aracını hediye ettiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin. Gerçekten çok da güzel olmuş. Elimizde 16 adet taziye aracı vardı, bununla beraber 17 oldu” dedi. Taziye aracı sisteminin belediyenin takdir edilen çalışmalarından olduğunu dile getiren ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavuş, “Belediyemize küçük de olsa bir katkıda bulunmak istedik. Çorbada tuzumuz olsun istedik. Bu taziye aracının faydalı model başvurusunu yapacağız. Dolayısıyla patenti bize ait olacak” diye konuştu.
Yıldız´dan “anız” uyarısı
Yıldız´dan “anız” uyarısı
Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, buğday hasadı sonrasında anız olarak tabir edilen sap ve saman artıklarının yakılarak yok edilmesinin çevreye, biyoçeşitliliğe ve tarımsal üretime büyük zarar verdiğini belirtti.
Federasyon başkan vekilliğine Sivaslı başkan
Federasyon başkan vekilliğine Sivaslı başkan
Sivas Terziler Kunduracılar ve Ev Tekstilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Kılıç, Türkiye Terziler, Konfeksiyoncular ve Giyim Sanatkarları Federasyonu Başkan Vekilliğine seçildi.
Sivas´ta ´Kanlı Ay Tutulması´ ilgiyle izlendi
Sivas´ta ´Kanlı Ay Tutulması´ ilgiyle izlendi
TÜM dünyanın merakla beklediği en uzun olması beklenen ´Kanlı Ay Tutulması´ Sivas´ta açık havada net bir şekilde izlendi.

DOLAR
5.9944
EURO
6.8267
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Güneşli
Bugün
22 / 10 °C
Güneşli
Pazartesi
23 / 9 °C
Güneşli
Salı
25 / 10 °C
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.

Mevlana
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi