Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
YOLLAR KONUŞULDU
YOLLAR KONUŞULDU
İl Genel Meclisi’nin dün ki gündeminde İmranlı ve Kangal’da ki asfalt özelliğini yitirmiş yol ağları konuşuldu.
GÜNDEM
TARİH NETLEŞTİ
TARİH NETLEŞTİ
Başbakan Davutoğlu’nun her yıl İsviçre’nin Davos Kasabasında gerçekleştirilen ve “Davos Zirvesi” olarak da adlandırılan Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) katılacak olması AK Parti Sivas İl Konresi’nin tarihinin değişmesine neden oldu. Daha önce 23 Ocak’ta Sivas’a geleceği belirtilen Davutoğlu’nun programı değiştiği için AK Parti Sivas İl Kongresi’nin tarihi 13 Şubat’a çekildi.
SİYASET
DİVRİĞİ ULU CAMİİ RESTORE EDİLECEK
DİVRİĞİ ULU CAMİİ RESTORE EDİLECEK
Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’na ulaşımın daha kolay ve konforlu hale getirilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, tarihi yapının restorasyon ve çevre düzenlemesi için de geri sayım başladı.
KÜLTÜR SANAT
Sivas`ta Biyoçeşitlilikte 585 Yeni Tür Kaydı
Sivas`ta Biyoçeşitlilikte 585 Yeni Tür Kaydı
Orman ve Su İşleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi" kapsamında, Sivas`ta 585 yeni tür kayıt altına alındı Orman ve Su İşleri Sivas Şube Müdürü Şahinbay: "555 damarlı bitki, 13 kuş, 8 sürüngen, 3 iç su balığı, 3 iki yaşamlılar ve 3 memeli olmak üzere.
EKONOMİ
“Sivas, Kızılırmak’ın Coşkusuyla Yaşayacak”
“Sivas, Kızılırmak’ın Coşkusuyla Yaşayacak”
Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Naci Süha, Kızılırmak’ı şehrin içine alacak projelerin üzerinde çalıştıklarını belirterek, Yenişehir’deki eski fuar alanı bölgesi ve buradan Kızılırmak’a uzanan bölgede gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu
YAŞAM
Sivas’ın Geleceği Kurtulacak
Sivas’ın Geleceği Kurtulacak
Sivas Mimarlar Odası Başkanı Erol Genç, hızlı tren güzergâhının değişmesine yönelik çabaların ve elde edilen sonuçların mutluluk verici olduğunu söyledi
GÜNDEM
KULE ARARKEN SUR BULUNDU
KULE ARARKEN SUR BULUNDU
Sivas Kalesi’nde yapılan kazı sonucunda geç Osmanlı dönemine ait saat kulesinin temelleri bulundu. Kazı çalışmalarına katılan ekipler saat kulesi temelinin hemen yanı başında 6 metrelik dış sur duvarlarına ulaştı.
KÜLTÜR SANAT
 Projenin müjdesi Erdoğan’dan
Projenin müjdesi Erdoğan’dan
EKONOMİ

DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi